"Šermukšnėlės" stovyklėlė-mokyklėlė, trijų dienų detoksikozės programa, – tai tris dienas trunkančios atostogos, sveikatos šaltinis protui, kūnui ir dvasiai. Trys dienos, skirtos pabėgti nuo išorinio pasaulio ir įsiklausyti į save. Tai nuoširdaus susitaikymo su savimi, ir savęs pripažinimo metas. Tai atgaivos, rūpinimosi savimi ir gijimo metas. Tai metas atgauti sveikatą ir ryšį su vidine savastimi. Metas augti, stiprėti ir įgyti pusiausvyros. Metas pradėti pasitikėti savimi, surimtėti ir pradėti gyventi savo gyvenimą – tokį, kokio jums visada reikėjo, kokio visada troškote. Tai metas transformacijai – atėjo metas – dabar.
Mūsų noras keistis yra labai gražus. Savo gyvenime keičiame daug ką ir dažnai: namus, darbą, aprangos stilių, išvaizdą ir t. t. Sunkiausia pasikeisti patiems ir sau. Daugeliui sunku tarti: „Aš to nusipelniau ir padovanosiu sau šią permainą. Ne savo šeimos, partnerio ar viršininko labui, bet savo paties labui“
Danutė Kunčienė, "Šermukšnėlės" vadovė
Tiltas į sveikatą – tik trys dienos arba trys dienos iš buities į būtį
Viską mesti, nurimti, pabūti su savimi, išgirsti tylą, atsipalaiduoti, pristabdyti laką ir jo pašėlusį ritmą, - prisipažink, kiek kartu šis noras užvaldo tave, kai pradedi blaškytis lyg skiedrelė kasdienybės verpetuose, rūpesčiuose, nepakeldama stresų, įtampų ir nežinomybės? Tačiau ar neatsitinka taip, kad geriausiu atveju pasiguodi draugei prie kavos puodelio, pasižadėdama pagaliau kažko imtis, arba pasitenkini paskaičiusi vieną ar kitą paguodžiantį psichologinį straipsnį ar knygą.
Atrodo, daug ką žinai: kaip sveikai maitintis, kaip mankštintis, ir apskritai jau „įsikalei“ visas visavertiško gyvenimo taisykles. Tik atsitinka keistas dalykas: dėl to žinojimo niekas nesikeičia. Kol vieną dieną imi ir suvoki – turi gyventi kitaip. Ar susigundei išmėginti trijų dienų sulčių pasninką.
Ar gali tik trys dienos pastebimai pakeisti sveikatą, gyvenimo suvokimą, išvaizdą? Nerealu, sakysite. Tačiau yra dalykų, kurių nesuvokiame tik todėl, kad jų nežinome, dėl to nieko ir nedarome. Šis patarimas, kaip ir visi kiti, - ne panacėja. Ir ta proga primename, kad nepasitarusios su gydytoju niekada nesigriebkite jokių eksperimentų. Jus sudominti – tai šio pasakojimo tikslas. O visa paslaptis – tai natūralių sulčių pasninkas.
Taigi, kas vyksta, kai tris dienas žmogus nieko nevalgo, tik geria natūralias sultis? Ogi paprastas dalykas, kurį norisi tiesiog pavadinti stebuklu: organizmas galingai valosi nuo toksikozės, šis valymas suteikia begalinės energijos, o tiksliau, apsivalęs organizmas vėl leidžia pajusti tą neišsenkamą vidinį energijos šaltinį.
Tikriausiai jau esi išmėginusi ne vieną ir ne kelis sveikatos susigrąžinimo būdus. Šį kartą organizme vyksta „ląstelių lygiu“ – jos atjaunėja, pasikeičia, keičia ir valo tavo kūną, skaidrina mintis, stiprina dvasią.
Jau prieš pradėdama pasninką kelias dienas atsisakyk riebaus ir sunkaus maisto, pereik prie vaisių ir daržovių. Pasiruošk ir klizmą – patartina visas tris dienas valyti žarnyną. Jeigu pasnikausi viena namuose, sode ar kitur, jau iš anksto apskaičiuok, kiek reikės vaisių ir daržovių. Sužinok, kur prekiaujama ekologiška produkcija – Lietuvoje užauginama nemažai ir puikios kokybės. Ar turi sulčiaspaudę? Vertėtų ją nusipirkti ar pasiskolinti iš draugų. Ir neįsileisk nei minutei minties, kad tas tris dienas marinsi savo kūną badu. Netiesa – tiek daug puikaus, šviežio, sveiko, energetiško maisto jau seniai nesate ragavę.
Svarbu, kad pat pagaliau neištvertum ir panorėtum pakeisti save gyvenime tai, kas kliudo gerai jaustis, būti laimingai. Pavok tas kelias dienas iš kasdienybės ir buities, padovanok jas sau ir nustebsi. „Kokia tu pasikeitusi, išgražėjusi...“ – nespėsi dėkoti už komplimentus. O jau apie savijautą nėra ką nė kalbėti. Galėtum kalnus nuversti! Įsivaizduok, tas tris dienas buvai lyg maža mergiūkštė, tik lepinaisi, džiūgavai, mėgavaisi mažais malonumais. Nežiūrėjai televizoriaus, neskaitei laikraščių. Gal rašei dienoraštį (o būtų nuostabu!), ką tomis dienomis jautei, ką norėtum gyvenime pakeisti ir kaip. Jeigu buvai įsitempusi ar prislėgta negalių, šios trys dienos turėjo nuraminti. Nes negali neatsipalaiduoti kūnas, kai rimsta dvasia, o ir dvasiai jaukiau, kai su meile puoselėjama jos buveinė.
Ką veikti per tas dienas, kai pasitraukė buities rūpesčiai? Daug laiko turėsi skirti mankštai, maudymuisi, pasivaikščiojimams. Bet visus šiuos dalykus turi paversti ramybę teikiančiais ritualais. Šį kartą tavo pasivaikščiojimai turi būti ypatingi. Stebėk viską, ką gražaus pamatei savo kelyje. Sustok. Pakelk gražų akmenuką, medžio šakelę, gėlės žiedą. Eik ramia ir giliai kvėpuodama: koks gaivus oras! Gerk gurkšnį po gurkšnio. Viskas aplink pasirodys gražiau ir nuostabiau – nes tu niekur neskubi. Tu dabar būni su savimi.
Uždek žvakes vonioje, kai eisi maudytis. Įsijunk muziką. Gal kokį gražų niekutį įmesi į vandenį. Prisimink, kaip vaikams atnešdavai į vonią žaislų. Ir apskritai per tas dienas susirask sau malonių daiktelių: nuotraukų, suvenyrų, skiedrelę ar kriauklelę, parsivežtas iš pajūrio – tegul tie maži dalykėliai randa vietos šalia tavęs, šildo prisiminimais. Susikūrusi tokią mažą šventą erdvę, pasijusi saugesnė.
Ir dienoraštis. Pasižiūrėk, gal kur guli lentynoje ar stalčiuje daili maža neprirašyta užrašų knygelė, o gal sąsiuvinukas. Nesvarbu. Ir nepulk skambinti draugei ir pasakoti, ką tu dabar veiki, kaip jautiesi. Patikėk visas savo mintis, troškimus, norus, pojūčius dienoraščiui. Dar vienas svarbus ritualas – meditacija. Ją daryk rytais, kad galėtum pasitikti dieną rami, be vidinių prieštaravimų, suradusi atsakymus į savo vidinius klausimus, ir geros nuotaikos.
Tik trys dienos iš buities į būtį. Ir nurimsta dvasia, ir skaidrėja mintys, ir lengvėja kūnas.
Pamilk save tokią.
Gražina Petrošienė, žurnalistė
Vynuogių sultys
Jos atstato jėgas, suteikia energijos, greitai patenka į kraują, lengvai pasisavinamos. Turi ypatingą savybę reguliuoti ir mažinti cukraus kiekį kraujyje. Valo gleives, gerina atsikosėjimą, labai gerai sergant tuberkulioze, bronchitu. Raudonųjų vynuogių sultys panašios į burokėlių. Jeigu yra širdies sutrikimų, galima gerti valandą prieš valgį (rytą, dieną ir vaare po 100-150 g).
Morkų, burokėlių, agurkų sultys
Nuolat vartojant – tai geriausias valančiųjų ir gydančiųjų sulčių mišinys. Puikiai valo kepenis, inkstus, tulžies pūslę. Vasarą vietoj burokėlių galima vartoti liucernas. Šis gėrimas – tai saulės energijos nektaras.
Obuolių ir kriaušių sultys
Obuoliai suteikia organizmui visko, ko jam reikia, naikina mikrobus, sukeliančius dizenteriją. Liaudyje sakoma: kas per dieną suvalgo du obuolius, tam gydytojo nereikia. Nakčiai suvalgytas obuolys mažina ir reguliuoja cukraus kiekį kraujyje. Obuolių sultys tinka sutrikus širdies darbui ir kraujagyslių veiklai, nutukusiųjų dietai, profilaktiškai nuo aterosklerozės, sergant mažakraujyste, šlapimtakių akmenlige, kaip šlapimo varomoji priemonė, esant vidurių užkietėjimui. Dirbančiam protinį darbą jos ypač naudingos – stiprina nervų sistemą. Labai vertingi sultims antaniniai obuoliai.
Kriaušių sultys reguliuoja virškinimą, naudingos nuo antsvorio ir diabeto, mažina troškulį, turi nuskausminamųjų savybių, varo šlapimą, tinka sergant inkstų ligomis, akmenlige. Kriaušių sultys vadinamos dievų gėrimu.
Kopūstų sultys
Puikiai valo organizmą, mažina svorį, dujų kaupimąsi (tai pūvančių produktų rezultatas). Kopūstų sultyse gausu sieros ir chloro, daug jodo. Sieros ir jodo junginys valo gleives skrandyje (tuomet reikia gerti vien kopūstų sultis). Tinka esant skrandžio uždegimui ir vidurių užkietėjimui. Skaudant gerklei, ją reikia skalauti praskiestomis sultimis, o užkimus, kosint – gerti šviežias kelis kartus per dieną.
Petražolių ir morkų sultys
Tai pačios efektyviausio sultys. Negalima gerti neatskiestų daugiau kaip60 g. geriausia maišyti su morkomis. Reguliuoja rūgštingumą, inkstų veiklą. Jose esantys elementai stiprina kraujagysles, kapiliarus, arterijas. Tai puikus vaistas inkstų, šlapimtakių uždegimui gydyti. Padeda gydant akis, ypač jas stiprinais petražolių ir morkų mišinys.
Bulvių ir morkų sultys
Žalių bulvių sultys labai gerai valo organizmą, tinka sergant skrandžio (mažina rūgštingumą), nervų ligomis, radikulitu. Bulvių sultys skatina žarnyno peristaltiką. Jų gydomąsias savybes lemia įvairūs vitaminai, didelis kiekis kalio druskų, gerinančių širdies darbą. Šalina iš organizmo skysčius. Morkų sultys – tai natūralus tirpiklis, tinka sergant skrandžio, onkologinėmis ligomis. Ramina nervų sistemą, suteikia jėgų ir energijos, stiprina atsparumą infekcijoms.
Pomidorų sultys
Jose yra daug organinių rūgščių: citrinų ir obuolių. Taip pat rūgštynių rūgšties. Sultyse gausu kalio, geležies, vario druskų, kitų vertingų junginių. Šviežios sultys malšina troškulį. Dviejose stiklinėse yra žmogui reikalingo provitamino A ir vitamino C dozė. Tinka virškinimui, medžiagų apykaitai gerinti, sergant širdies ligomis.
Daržovių sultinys
Daržovių sultiniui prireiks nedidelio kopūsto, kelių raudonųjų burokėlių, 5-6 morkų, 3-4 bulvių, kelių galvučių svogūnų, 5-6 skiltelių česnako, salierų, petražolių. tinka ir kitos aržovės, kurias tuo metu turite. Būtų gerai, kad daržovės būtų ekologiškai švarios.
Nuplautas, šiek tiek susmulkintas daržoves užpilkite vandeniu, kad gerai apsemtų ir per porą pirštų būtų virš daržovių. Virkite ant lėtos ugnies 20-25 min. Perkoškite taip, kad sultinys būtų skaidrus.
Šį dieviškai skanų ir kvapų sultinį neskubėdamos valgykite supiltą į lėkštes šaukštu. Jeigu sultinio išsivirėte per daug, bus kitai vakarienei, pasidėkite į šaldytuvą.
Kiekvieną kartą verdant sultinys nustebins nauju skoniu ir kvapais. Priklausys nuo daržovių, jų santykio. ir Jūsų nuotaikos.