GINTARĖLI, GINTARĖLI, DOVANOK MAN SVEIKATĖLĘ...
Gintaro arbata
Saują smulkių gintarų užpilti litru verdančio vandens, pastatyti ant degančios žvakės liepsnos 15-20 min. ir galima gerti. Galite pasiskaninti medumi. Antiseptikas, stiprina imuninę sistemą. Valo organizmą nuo energetinių šlakų, mažina neigiamą streso poveikį.
KELETAS GYDOMŲJŲ RECEPTŲ
Kraujuojančioms dantenoms: gintaro pudra užberta ant dantų pastos. Verta pamasažuoti pudruotais pirštais.
Nuo skrandžio ir dvylikapirštės žarnos opaligės: 25 g gintaro pudros užpilti 0,5 l degtinės, išlaikyti 10 parų, perkošti. Po valgomą šaukštą tokios trauktinės gerti tuščiu skrandžiu kartą per dieną.
Inkštirams (acne) ir poodinėms erkutėms išvalyti daromos 2-3 min. trukmės pudros aplikacijos kasdien, pagerėjus kartojama dar vieną kartą per savaitę.
Hemorojui nuraminti: gaminamos žvakutės iš pudros, medaus ir riebalų.
Plaukams stiprinti: gintaro pudrą 1-2 kartus per savaitę 10 min. įtrinama į galvos odą, išskalaujama.
Pėdų įtrūkimams, odos niežuliui po vabzdžių įkandimų, pūlinėms, ar trofinėms žaizdoms gydyti gintaro pudra taip pat tiks.
GINTARAS (SUCCINUM)
SENOSIOSE IR DABARTINĖSE
KINŲ MEDICINOS TERAPINĖSE SISTEMOSE.
Gintaras tradicinėje kinų medicinoje buvo ir tebėra viena įdomiausių ir ne tokia retai surandama sudėtingų receptūrų ašis, apie kurią sukasi kruopščiai valdomas platus ir patikimas fitoterapinis ratas (žolės, neretai su mineralais). Tokią išvadą leidžia padaryti faktai ir klinikiniai tyrimai, skelbiami prestižiniuose pasaulio mokslo žurnaluose. Perimti šį kinų medicinos patyrimą mums beveik neįmanoma. Tačiau pasakyti, kad ji mums mažavertė, nes nieko praktiškai negali duoti? Ne, mes taip pasakyti nesame nusiteikę. Pavydėti kinų tyrėjams sumanumo? Irgi nebūtina. Jei suprasime, kad gintaras mūsų sveikatai pačios gamtos mums dosniai atseikėta dovana, kurios universalių terapinių galių vis dar deramai neįvertinome, sugebėsime sau labai padėti, gražiai pasitaisyti. Ar nenaudinga mums būtų užsirašyti nors į trumpus gintaro terapijos kursus?
Nuo kada kinų medicina gintarą vertina kaip terapinę medžiagą?
Tradicinės kinų medicinos instituto vadovas Subhuti Dharmanada (Ph.D.) atsakingoje publikacijoje tvirtina, kad baltiškas gintaras kaip gydomąją vertę turinti medžiaga buvo Kinijoje jau žinoma prieš 5000 metų. Tuo metu Europoje ir Artimuosiuose Rytuose gintaras buvo vertnamas, kaip vaistas nuo skrandžio skausmų ir reumatizmo. Gintaras su šia savo galia į Kiniją taip ir pateko per arabų kraštus, atsinešdamas ir paslaptingai skambantį savo arabišką vardą “anbar”. Ar sutapimas, kad ir anglosaksiškas gintaro vardas skamba panašiai – “Amber”?
Senosios kinų medicinos praktikai, taip pat kaip ir dabartiniai ekspertai, skyrė Azijos kraštuose randamus fosilinius sakus nuo baltiškojo gintaro. Pastarasis labiau vertinamas už vietinį dėl savo spalvingumo ir žymiai didesnio gintarinės rūgšties kiekio. Spalvų grožis sugundė Kinijos verslininkus įvežti į šalį daug baltiško gintaro ir iš ten pasaulio rinkoms pradėta siūlyti įvairiausių gintarinių papuošalų ir gaminių. Tačiau išvežti farmacinių preparatų su gintaru tikrai neskubama. Jie aukštai vertinami ir lieka tautos sveikatos reikmėms tenkinti.
Kaip kinų medicina vertina gintarą – geriamų vaistų komponentą?
Gražus buvo senovės kinų įsitikinimas, kad “kai tigras miršta, jo siela įsirausia į žemę ir pavirsta akmenėliais arba kartais ir gintaro lašeliais”. Taip gintaro akmenėliai buvo sutapatinti su tigro sielos buveinėmis ir pavadinti ypatingai skambančiu žodžiu – “hupo”. Tai sudėtinės prasmės žodis. Tigro siela turėjo dvigubą prigimtį ir dvi dalis: vieną dalį nuo dvasios, vadintą “hun”, ir antrą dalį nuo kūno, vadintą “po”. Todėl “tigro sielos” simboliu pagal šią tradiciją prasidėjo ne tik senųjų receptūrų pavadinimai, pavyzdžiui, Hupo Zhenjing (Gintaro piliulės nuo išgąsčio dar su 25 ingredientais), Hupo San, Hupo Duomei Wan (kitiems atvejams). Modernus Taivanio firmos Kaiser Pharmaceuticals produktas su gintaru, skirtas inkstų ir tulžies akmenligių akmenims transformuoti, turi pavadinimą, prasidedantį Tigro sielos apraiška – Hupo Huashi Pian. Tai pasaulinėje rinkoje labai paklausus preparatas, turintis puikią akmenų susitraukimo (sumažėjimo) reputaciją. Panaši gintarinė formulė Hupo Shiwei kraujui valyti ir garantuotam urolitiazės efektui pasiekti praėjo kruoptų klinikinį patikrinimą. Preparatą gydytojų priežiūroje vartojo 51 pacientas. Jų šlapime buvo ieškomi akmenys. Taip 35 pacientų šlapime jie buvo surasti. Didžiausias akmenukas išmatuotas - 1,6–0,8 cm. Klinikinėje praktikoje kinų pacientams rekomenduojama gerti daug vandens ir mankštintis, kas padeda akmenukams išsiplauti.
Rasite gintarą sudėtinėse receptūrose, kurios turi savo firmines formules, ir be “tigro sielą”simbolizuojančio “hupo”. Tai gintaro ir dar 28 ingredientų kraujotaką ir vitalinę energiją palaikanti formulė Da Tiaojing Wan. Ja pasitiki tos, kurioms sutrinka menstruacijos ir pilvą apima skausmai dėl lytinių organų negalavimų. Garsi gerybinei prostatos hiperplazijai skirta formulė Bushen Sanjie. Ji sudėta iš dviejų atskirų dalių: tonizuojančios iš aštuonių žolių ir kraują atgaivinančios iš gintaro su keleta žolelių. Gydytis tenka 6-12 mėnesių. Per tokį laiką iš 30 stebėtų pacientų žymiai geriau pasijuto 25 vyrai.
Pastaruoju metu gintaras dėl kraują atgaivinančio ir vitalizuojančio efekto įrašomas kartu su ženšeniu į širdies-kraujagyslių sistemą sutvarkančią formulę Yang Yifan. Ja pasitiki širdininkai, kurių kraujas nebepajėgia tinkamai cirkuliuoti, patiria širdies virpėjimą ir apimti nerimo.
Panaši gintaro ir ženšenio formulė Yuan Weigi skirta kraujotakai pataisyti lėtinių kepenų ligų atvejais. Gintaro terapijos tyrėjas Jiao Shude mano, kad gintaras “atveria skyles” ir taip padeda pralaužti aterosklerozines arterijų blokadas (iš Mitchel C. ir bendraautorių vertimo iš kinų kalbos į anglų “Ten Lectures on the Use of Medicinals from the Personal Experience of Jiao Shude, Journal of Traditional Chinese Medicine, 1990, 31 (12), 732).
Surasite gintaro vidinio vartojimo formulę kraujui ir vitalinei energijai tonizuoti, kraujo lipidams sureguliuoti (Jianyanling), prieš senėjimą ar gydantis nuo vėžio. Be žolinių komponentų formulėse įrašytas mumijus ir perlų milteliai.
Gintaras išorinėms aplikacijoms?
Kinų medicina, panašiai kaip ir kitų kraštų terapinės sistemos, gintaro milteliais paskatina audinių regeneraciją ir visokių opų užsitraukimą. Todėl gintaras populiarus gydant įvairias žaizdas ar opas, nudegimus bei patinimus.
VERTA GINTARAIS PUDRUOTIS,
KOL GRAŽUMAI PASIRODYS!
(Paruošta pagal interneto svetainių informacijas ir prof. N. N. Moškovo knygą Янтарь – красота, здоровье и долголетие от природы”, 2008).
1. Artistės išradingumas ar intuicija?
Rusijos liaudies artistė Irina Mirošničenko gintaro šilumą iš arti pajuto, pirmą kartą atvykusi filmuotis į Baltijos pajūrį. Ar pamenate tą filmą – “Rezidento klaida”? Peršalo. Perštėjo gerklę. Sopėjo galvą. Sutriko virškinimas. Šalia tik jūra ir dovanoti gintarai. “Nuostabūs akmenukai” – pagalvojo. “O gal sakai?” – suabejojo. Iš jų tekėjo šiluma, keista energija. Atrodė, kad tik jos ir tetrūksta. Daug negalvojusi, artistė smulkiuosius akmenėlius sumalė į pudrą ir ją sumaišė su kremu. Su geriausiu kremu, atsivežtu iš Maskvos. Paruoštos gintarinės košelės gumuliuką įtrynė į smilkinius, įsuko į Saulės rezginį, patepė anginos užvaldytas gerklas. Įprastų tablečių neturėjo. “Kažin, ar čia surasi”? – neskubėjo ieškoti. Procedūros patiko. “Pati sau daktarė” – pasididžiavo. Pagijusi, jautėsi sutrikusi. Sutrikusi, dėl atradimo. Apie gintaro gydomąsias galias nebuvo girdėjusi. O gal apie tai dar niekas nežino? Pasitaikė ir pažįstamas ekspertas – Sergejus Arseninas. Paskelbė jam apie savo atradimą. Išgirdo: “Apskritai dėl gintaro ir jo panaudojimo kremuose – tai gerai”. “Ar ekspertas tik tiek tegali pasakyti?” – toptelėjo galvoje. Vėliau susirado mokslinėse knygose daugiau informacijos. Suprato, kas atleido kraujagyslių spazmus, kas nuramino gerklų uždegimą.
2009-12-21.
Trumpą apžvalgą paruošė: lektorius Jonas SKONSMANAS
PAGALVĖLĖ SU GINTARAIS
Puikiai visą kūną ir bendrąją savijautą veikia gintaro pagalvėlės, juostos, čiužiniai. Sergantys radikulitu galite patys pasigaminti gintaro juostą ir apsijuosti ja. Tam tikslui į medvilninę ar lininę medžiagą reikia įsiūti mažyčių gintaro gabalėlių. Tuo diržu ar pagalvėle apsijuosti, jei skaudės galvą ar dantį, gerklę ar juosmenį. Tą patį reikėtų daryti, jei kamuoja kelių ar sąnarių skausmai. Jei skauda plaučius, sunku kvėpuoti, sergate astma, pagalvėlę dėkite po nugara. Pasigaminkite pagalbą patys. Gintaras seniausias gydomasis akmuo, kuris gali būti derinamas su atitinkamomis žolelėmis. Jis buvo ne tk nešiojamas, bet ir naudojamas piliulėms ar smilkalams gaminti. Nuo seno buvo geriamas jo vanduo. Gintaras apvalo ir pakrauna visas čakras, visus energetinius kūnus, apvalo meridianus.
(Pagal Audronės Ilgevičienės knygą "Gintaras")
GINTARAS IR MEŠKINIS ČESNAKAS:
gamtos sinerginis derinys sveikatai ir savijautos komfortui.
1.Kas naujesnio apie meškinį česnaką (Allium ursinum L.)?
1992 metais Europos medicininių augalų apsaugos ir tyrimo asociacijos žurnalas “Therapiewoche”meškinį česnaką pavadino “Metų augalu” (Plant of the Year). Kiek anksčiau – 1989 metais – su šiuo augalu susipažino JAV fitoterapinė visuomenė ir sugalvojo jam titulą – “Naujoji česnakinių žvaigždė”.Suprantama, kad tai tik tik dar kartą patvirtina meškinio česnako populiarumą. Ką esminio ir naujesnio teigia Europos prestižinis savaitinis žurnalas?
Meškinis česnakas turi daugiauajoene ir 20 kartų daugiauadenozino, negu daržuose kultivuojamasis “pusbrolis”. Šios substancijos kaip tik yra tos, nuo kurių priklauso “česnakinis efektas” – cholesterolio sumažinimas, trombocitų agregacijos inhibicija (stabdymas), padidėjusio kraujospūdžio mažinimas, kraujotakos pagerinimas, fibrolizės patvarkymas.
Meškinis česnakas turi visus paprastojo česnako gerumus. Tačiau jo trys privalumai prieš naminį česnaką nenuginčijami: 1)- turi daugiau aktyviųjų substancijų; 2)- turi tų aktyviųjų substancijų, kurių nerandame ar mažai teužtinkame naminio česnako turinyje: 3)- turi malonesnį ir švelnesnį aromatą, ne tokį atbaidantį, kaip paprastojo.
Hamburgo universitetinių klinikų profesoriusHolger Kiesewetter ištyrė, kad 1 g meškinio česnako per dieną padidina kraujo cirkuliaciją ir taip žymiai pagerina kraujotaką. Be to, valo kraują ir žarnyną; gerina žarnų mikroflorą; efektyvus prieš acne (inkštirus), egzemą, grybus; mažina aukštą kraujospūdį, kovoja su arterijų skleroze; gerina kūno imuninę sistemą; tonizuoja virškinimą. Todėl meškinis česnakas tinka viduriavimų, pilvo dieglių ir pūtimo atvejais, sutrikus virškinimui ar apetitui. Ypač svarbu, kad visos žolės infūzija (valgant ar per klizmas) padeda nuo apvaliųjų helmintų.
Meškinis česnakas teigiamai veikia astos, bronchitų ir emfizemos atvejais. Jo sultys padeda mažinti kūno svorį. Išoriškai sultys švelniai dirgina odą ir sukelia jos paraudimą (atveria rezervinius kapiliarus). Toks lokalinis cirkuliacijos paskatinimas naudingas gydant reumatizmą ir sąnarių uždegimus.
2. Kaip paruošti meškinio česnako atsargas?
Meškinis česnakas labai vertinamas Sibiro gyventojų dėl jo universalių gydomųjų savybių. Vietiniai Sibiro gyventojai meškinį česnaką laktobakteriškai raugindavo kaip ir garšvą, kopūstus, agurkus, obuolius ar pomidorus. Šią paprastą ir naudingą praktiką į Europą po SSSR subyrėjimo atsivežė į Vokietiją sugrįžę repatriantai. Apie tai savo patirtimi jie noriai dalijasi su internetinių svetainių lankytojais. Lietuvos šeimininkės yra tikros lakteobakterinės fermentacijos meistrės. Nedrįsčiau jų mokyti, kaip žiemai užraugti meškinių česnakų žalumą. Gal tik norėčiau priminti, kad tai būtina padaryti iki šio augalo žydėjimo. Tuomet turėsime sultingus lapus ir gerai sukramtomą žalumą. O joje optimalūs kiekiai augalo gydomųjų dovanų. Suprantama, kad raugintam produktui išlaikyti reikalingi vėsūs rūsiai ir paviršinė statinaičių ar kitokių indų priežiūra.
Šių eilučių autorius savo paskaitose ir lauko praktikose klausytojams yra pasakojęs, kad išraugintą meškinio česnako tyrę galima užkonservuoti medumi ir vynu. Šią tyrę galima išspausti ir užkonsevuoti vienas sultis, o išspaudas staigiai išdžiovinti milteliams. Bus ir prieskoniams, ir vidiniams preparatams, ar mišiniams su kitais augaliniais milteliais.
Naujausia autoriaus praktika – laktobakterinių augalinių girų – jogurtų pasigaminimas su gintaru (iš pudros). Laktobakterijos didžiosios ugniažolės terpėje, užraugiamoje pagal Bolotovo metodiką su rauginto pieno produktais ar (geriau) modifikuotai su identifikuotomis farmacinėmis kultūromis, gerai priima ir įsisavina netradicinį maistą - augalinės kilmės substancijas, kaip bičių pikį, bičių duonelę, gintarą (iš pudros). Todėl laktobakteriniam procesui įpusėjus, kai pH indikatorinis lapelis parodys apie 5.0, tinka pridėti kiekvienam tyrės litrui po 1-2 desertinius šaukštus gintaro pudros ir 1-2 arbatinius šaukštelius bičių žiedadulkių. Po to šilumoje dar parauginti 1 savaitę, kol pH rodiklis nukris iki 4.0 ar 3.0. Taip turėsime gintaru stabilizuotą produktą, praturtintą gintarine rūgštimi, kurią išlaisvina laktobakterijos ir dalį panaudoja savoms metabolinėms reikmėms. Bičių žiedadulkės ne tik pataiso produkto skonį, bet ir atiduoda jam savo vitaminų bei mineralų dovanas. Toliau paruoštą produktą ilgam laikymui ir patogiam vartojimui sutvarkome pagal savo galimybes ir poreikius. Atskiriame skystąją dalį nuo kietosios: sultis papildomai užkonsevuojame medumi su natūraliu raudonuoju vynu (be kaitinimo), o išspaudas išdžioviname milteliams (galima ir į šaldiklį);
Jonas Skonsmanas
2009-04-15
GYDOMOSIOS GINTARO SAVYBĖS
Užsienio mokslininkai, tyrinėjantys gydomąsias gintaro savybes, nurodo, kad lietuvių kalboje bendra šaknis GINT- patvirtina jo vardo kilmę nuo veiksmažodžio, reiškiančio savybę GINTI (nuo ligų, piktumo, nelaimių, blogos akies). Ar jie teisūs? Pasaulyje kyla susidomėjimo gintaru banga. Ar mes galime likti abejingi?
1. Istoriniai faktai ir senųjų daktarų receptai.
Gintaras jaudino jau senųjų mąstytojų protus. Poetiniai gintaro kilmės mitai prasidėjo nuo senovės romėnų poeto Ovidijaus “Metamorfozių”. Antikos autoritetas Platonas (428-347 m. iki m.e.) skelbia vienodą gintaro ir magneto prigimtį. Gintaras įsielektrina nuo trinties ir pritraukia smulkius bei lengvus daiktus; kaip magnetas gintaras traukia ir metalinius daiktus.
Plinijus Vyresnysis (23-79 m.e. m.) skelbia gintaro augalinę prigimtį (“Brangakmenių gamtinė istorija”).
18 a. M. Lomonosovas moksliškai įrodė augalinę gintaro kilmę.
19-20 a. tyrėjai moksliškai patvirtino gintaro susiformavimą kaip specifinę fosilizaciją (suakmenėjimą) gintarinio miško, kai dervinės rūgštys polikonservavosi jūrinėse pakrantėse su lagūnų ir deltų kalio šarmine terpe, nuo deguonies kietėjo, susiformavo gintarinė rūgštis ir jos eteriai.
Todėl gintaro terapija priskiriama fitoterapijos atmainai.
1998 m. įvykęs Pasaulinis gintaro kongresas gintarą kaip medžiagą pavadino oksigenuotu hidrokarbonatu, susidedančiu iš anglies (67-87 proc.), vandenilio (8, 541 proc.), daguonies (15 proc.), sieros (0,946 proc.) (Dr. Curt W. Beck).
Baltijos gintaras turi 3-8 proc. gintarinės rūgšties (succinic acid). Tai didžiausi gintarinės rūgšties kiekiai iš rastųjų pasauliniuose telkiniuose. Gintarinė rūgštis yra natūralus gyvųjų organizmų medžiagų apykaitos produktas. Kiti žymesni gamtiniai gintarinės rūgšties šaltiniai - vynuogės, agrastai, rabarbarai. Bet jų kiekiai tūkstantį kartų mažesni, negu rastieji Baltijos gintare. Todėl gintarinė rūgštis medicinos reikmėms išgaunama iš natūralaus gintaro. Jos cheminė formulė – C4H6O4. Lydymosi temparatūta – 184-187 laipsniai C. Tai balti kristaliniai milteliai, kurių skonis panašus į citrininės rūgšties. Gintarinė rūgštis turi daug naudingų savybių, kaip medžiaga visai nekenksminga. Gaminama specializuotose įmonėse, sertifikuojama ir plačiai gali būti pritaikyta medicininėje farmacijoje. Sertifikuotą gintarinę rūgštį su panaudojimo instrukcija galima nusipirkti iš gamintojo užsienyje.
Gintarinės rūgšties gydomųjų savybių charakteristika: stimuliuoja nervų sistemą, stiprina žarnyno ir inkstų veiklą, pasižymi priešstresiniu, priešuždegiminiu ir antitoksiniu poveikiu. Gintarinė rūgštis pritaikoma gydant įvairios kilmės anemijas, ūmius radikulitus, chroniškas širdies-kraujagyslių ligas (koronarinė aterosklerozė, persirgtas miokardo infarktas). Gintarinė rūgštis ypatinga tuo, kad neturi jokio pašalinio veikimo. Ši rūgštis audiniuose nesikaupia. Gintarinė rūgštis su medicinine tulžimi (kompresai) pritaikoma onkologijoje. Skydliaukės patologijos atvejais rekomenduojama gintarinė rūgštis vidiniai kartu su gintarinių karolių nešiojimu ant kaklo. Ypatinga gintarinės rūgšties savybė ta, kad ji pati suranda tas organizmo vietas, kurioms ji reikalinga (apeinant sveikuosius audinius). Žmonės, galintys reguliariai vartoti gintarinės rūgšties profilaktines dozes, džiaugiasi gera nuotaika, sklandžiu širdies darbu, yra aktyvūs optimistai. Gintarinė rūgštis detoksikuoja alkoholį: pakanka pusės arbatinio šaukštelių miltelių išgerti su stikline vandens. Palengvėjimas iš karto (kaip skelbia reklama).
Sveiko žmogaus kraujyjegintarinės rūgšties norma yra 0,2-0,8 mmol/l. Todėl amžinai pavargę, irzlūs, nelaimingi ir su savo skausmais bei įtampomis nesugebantys atsisveikinti asmenys gali išsitirti kraują ir padaryti atitinkamą gyvensenos korekciją.
Žmonėms, kuriems kristalinė gintarinė rūgštis neįperkama arba tiems, kas pageidauja savo gyvensenos kultūrą papildyti Baltijos gintaru kaipgamtine substancija,gydančia ir padedančia išgyti (išsigydyti), edukacijos tikslu pateiksime šią informaciją:
1 a. Senieji receptai. Senovės graikai ir egiptiečiai gintarą laikė svarbiu vaistu mentalinių negalavimų, karščiavimų, skrandžio problemų, gerklų infekcijų, reumatizmo ir kt. atvejais. Graikai gintarą vadino"saulės akmeniu" ir “elektronu”. Elektriškumo savybės atsiranda gintarą trinant. Garsusis daktaras Avicena gintaru gydė beveik visas žinomas ligas. Jis pirmasis teisingai nurodė gintaro miltelių dozę vidiniam vartojimui – pusęmiskalo. Šiandien mūsų matų sistemoje tai būtų apie du gramus. Avicena mėgo gintarą derinti su įvairiais mineralais, gydomaisiais augalais, medumi, vynu ir pan. Jis patarė ieškoti kuo įvairesnių gintaro aplikacinių formų.
Nuo senųjų iki šiandieninių laikų religinių apeigų metu pasmilkymams prireikia gintaro galių. Viduramžiais turtingi miestai nuo atsėlinančio maro gindavosi gintaro dūmais. Madingi buvo naujagimių ir jaunavedžių aprūkymai gintaro dūmais. Gintaro karoliai visada madingi: ir puošia, ir gydo kaklo srities ligas, pritraukia sėkmę ir apsaugo nuo visokio piktumo. Tą funkciją biochemiškai atlieka gintarinė rūgštis, difuzijos būdu per odą patenkanti į kraują. O už biocheminį poveikį galingiau pasireiškia gintaro sukauptos šviesos energija, jos spektro geltonos spalvosauksinė dalis. Todėl šiandieninės gintaro terapijos sėkmė priklausys nuo mūsų gebėjimo pritaikyti visas tris pagrindines savybes: biochemines, aromaterapines ir šviesos energines (bangines-vibracines galias). Nepamirškime ir Avicenos patarimų gintarui į draugiją parinkti kitas gamtines substancijas, kurių veikimas turėtų rezonansinį pobūdį.
2. Dabartiniai standartiniai receptai su gintaro pudra natūropatinei-fitoterapinei savipagalbai. Kosmetinė gintaro pudra turi technines sąlygas ir Europos Komisijos Direktyvas, aprašančias visas jos funkcijas (atnaujinta 2009 vasario 4 d.). Kaip jas pritaikyti savo poreikiams, pagalvokime kiekvienas, kam prireikia gintaro pagalbos. Standartinė kosmetinės gintarinės pudros charakteristika deklaruoja, kad ji nuo odos paviršiaus nuvalo nešvarumus ir pašalina negyvas ląsteles, pasižymi ryškiu bakteriostatiniu efektu, padeda atkurti odos elastingumą, odos stangrumą ir atspalvį, ją atjaunina, nublukindama pigmentines dėmes, nutrindama kapiliarų “žvaigždutes” ir išlygindama smulkias raukšles. Kosmetinei procedūrai paruoštą veidą ir kaklą sudrėkiname šiltu vandeniu ir šlapiais pirštų galais, prie kurių prilimpa pudra, nubaliname pasirinktą plotą (probleminį). Pasidarome lengvą atpalaiduojantį masažą. Palikome kaukę 1-2 minutes. Nuplauname šiltu vandeniu, patepame drėkinamuoju kremu. Riebią odą palepinsime 3 kartus per savaitę, normalią – 2 kartus, sausą ar jautrią – vieną kartą.
Kraujuojančioms dantenoms gintaro pudra tiks užberta ant dantų pastos. Geriau dar pamasažuoti pirštais, suvilgomais pudra.
Skrandžio ir dvylikapirštės žarnos opaligei 25 gramus gintaro pudros užpilti puse litro degtinės, išlaikyti 10 parų, kad pritrauktų, perkošti. Tokią trauktinę po valgomą šaukštą išgeria ant tuščio skrandžio vieną kartą per dieną.
Inkštirams (acne) ir poodinėms erkutėms išvalyti pudros aplikacijos daromos 2-3 minučių trukmės kasdien, o pasiekus efektą – pakartojama dar po vieną kartą kiekvieną savaitę.
Hemorojui nuraminti pasigaminama žvakutės iš pudros, medaus ir riebalų.
Plaukams sustiprinti ir jų augimui pagreitinti gintaro pudra 10 minučių įtrinama į galvos odą 1-2 kartus per savaitę. Išskalaujama.
Pėdų įtrūkimams, odos niežuliams po vabzdžių įkandimų, praguloms, pūlinėms ar trofinėms žaizdoms gintaro pudra tiks ir tiks.
3. Autoriniai receptai ar pritaikymo modifikacijos. Šių eilučių autorius prisiminė antikinių graikų gintaro trynimo praktiką elektriškumo savybėms sustiprinti ir pamėgo gintaro pudrą ištrinti titnaginiu grūstuvėliu storasienėje rankų darbo molinėje piestoje. Taip autorius sujungė antikinę patirtį su lietuviška liaudies medicinos tradicija. Nuo tokios trinties gintaro dispersiškumas gal ir nepakinta, bet aromatas ryškiai sustiprėja. Labiau kvepiantys gintaro milteliai ir dega linksmiau šokinėjančia liepsna. Tokia elektrizuota gintaro pudra naudinga įsodrinti vaškinių žvakylų liepsną ausų termopunktūroms ar kt. Taip paruošta pudra geriau limpa prie odos (jei uždedama viena, sausa) ir stabiliai susisuka su ricinos aliejumi. Labai vertinu gintaro pudros skystą košelę su ricinos aliejumi (santykiu 1:4). Tai bekvapis, gerai įsigeriantis, nealergizuojantis produktas, universaliai tinkantis veidui, kaklui, nugarai ar šlaunims bei pėdoms. Puikiai įmasažuojamas rankomis ir vakuuminėmis taurėmis.
Gintaro pudrą jau trejetą metų seminaruose mokome kaip įterpti į multikompozicinius vaško-sakų liejinius probleminio kūno priežiūrai. Ją deriname su mineralo šungito pudra, kartais net malachitu. Šviežias augalines substancijas pasirenkame priklausomai nuo sezono ir gamtos ritmų pateikiamų galimybių (vaistinė taukė, kaštonų žiedai, vaistinė dirvuolė, didžioji ugniažolė, didysis debesylas ir kt.).
Vidiniam vartojimui gintaro pudra pirmiausia atiduodama laktobakterijoms pasimaitinti ir išrauginta su ugniažole ar ananaso žieve, tūbės žiedlapiais, šaltekšnio žieve kaip saldžiarūgštė gira išgeriama po stiklinę keletą kartų per dieną. Norintieji šio “amato” išmokti kviečiami į žolinčių seminarus. Tokia fermentuota gintaro pudra tinka išorinėms aplikacijoms, ypač pirties procedūroms, pasivanojimams ir masažams “Gintarine vanta”. Malonūs ir naudingi gintaro fermento su ugniažole apipurškimai ant viso kūno iš purkštuvėlio. Visa tai reikia pasidaryti sau pačiam savomis rankomis ir rūpesčiu.
Pagal apiterapinį receptą gamindamas bičių kūnelių spiritinę tinktūrą, ją papildžiau gintaro pudra. Gal čia ir nieko naujo nėra, nes Gdanske visada galima nusipirkti gintarinės trauktinės (be bičių). Tik kodėl nepaklausyti senojo Avicenos? Pavadinau šį produktą, kurį pasigaminau sau - “Avicenos bičių gintarinė”
Jonas SKONSMANAS
2009-04-05
PATIRKIME GAIVINANTĮ GINTARINIO KONTAKTO ĮSPŪDĮ –
SUSILIESIME SU ŠVIESIUOJU GAMTOS ATSPINDŽIU,
NEŠANČIU MUMS RELIKTINĖS INFORMACIJOS ENERGIJĄ KŪNUI IR DVASIAI ATSINAUJINTI
Kokį kosmetinį-gydomąjį namų produktą galime sukurti iš 1 valgomojo šaukšto gintaro miltelių (pudros)?:
1. “Gintarinis-žolinis” šventinis šeimos ar bendruomenės apsirūkymo ritualas senąja tradicija: gintarą sumaišyk su kadagio žaluma ir sausom uogom, šalavijo stiebu ir smėlyninio šlamučio žiedynais. Uždek vaško žvakyle ar ant varinės lėkštutės. Degantį žvakylą perduok iš rankų į rankas ir bendrumo jausmas niekad neužges…
2. “GINTARINĖ VANTA”: išplak gintaro pudrą stiklinėjedidžiosios ugniažolės arkaštono žiedųlaktobakterinio enzimo ir pirtyje žaižaruojančia substancija apipurkšk darbui paruoštą vantą. Per odą įsisavinsi ne tik gamtinę gintarinę dovaną, bet netikėtai gausi ir enziminį-probiotinį pastiprinimą Geltonojo plakalo išpurškimui iš purkštuvėlio užteks 4-5 vantoms…
3. “GINTARINĖ PĖDA”: pasidaryk iš pudros su stikline aliejaus gintarinį eliksyrą blauzdų ir pėdų sutepimui ar kompresams. Dar geriau, jei pasistengsi sukurti multikompoziciją su bičių vašku ir pikiu, eteriniais arbatmedžio ar kėnio aliejais. Savo kojoms suteiksi tikrą palaimą ir atgaivą, kuri labai reikalinga daug keliaujant, slidinėjant ar patyrus statinę apkrovą savo galūnėms. Nepamainomas liejinys pėdų masažui ir refleksoterapijai, rūpinantis kojų venų sveikumu ir efektyvia venine-limfine cirkuliacija…
4. “Gintarinė PELENĖS kojinė”: tai sausų miltelių mišinio aplikacija ant kojos sandarioje kojinėje. Niekas greičiau negali padėti, kaip pats sau, kai kojos nuvargusios, blauzdos švininės ir guzuotos, Achilo sausgyslė nebeatlaiko, o pėdos nutrintos ir skaudžios. Mišinį pasidaryk pagal individualias reikmes Populiarus receptas: lygiomis dalimis su gintaro pudra maišyk vaistingųjų augalų pelenus, sumaltas ožragės sėklas, vaistinės taukės, vaistinės dirvuolės ar agurklės lapų miltelius, smulkinta jūros druska ir geriamąja soda. “Pelenės kojinės” procedūra bus veiksmingesnė po vonelių. Analogiška procedūra tiks nuvargusioms, suskirdusioms ir nuospaudų pažeistoms plaštakoms.Tokiai procedūrai prireiks pirštinės.Procedūros trukmė individuali – nuo 2 iki 6 val.
5. “Sausas gintarinis kūno prausimas-šveitimas”:galima vien gintaro pudra, o geriau mišiniu su labai smulkiais vaistingųjų augalų pelenais, jūros druska, kraujažolių žiedų dulkėmis ar pelkinės sidabražolės lapų milteliais. Sausas kūno prausimas tiks ir galvai, jei norėsite padėti smegenų kraujotakai, kaklo lankstumui, plaukų folikulams. Tik nepersistenkite ir per daug neįsijauskite, jei žadate mėgautis karštomis pirties procedūromis. Neperženkite odos hiperemijos (įraudimo) pusiausvyros. Tinkamai vertinkite savo odos jautrumą. Atlikite jautrumo testą riešo odoje, prieš panirdami į sauso gintarinio prausimosi bangas…
6. “GINTARINĖ BANGA” – vonios procedūra: šilta ar karšta, 20-30 min. trukmės, visam kūnui ar sėdima. Šarminė kompozicija su silicį kaupiančių augalų pelenais ir geriamąja soda-jūros druska. Enziminė – su laktobakteriniais ugniažolės ar kt. raugais ir jūros druska. Patirsite nenusakomą jausmą, jei po vonios nenusiskalausite “gintarinės bangos” ir keletą valandų praleisite įsisupę į lininį apsiaustą ar kokono poza paklodėje.
Informaciją gamtinės kosmetikos-medicinos mėgėjams paruošė ir Labdaros vakare Eugenijai Šimkūnaitei pagerbti pristatė
2009 m. kovo 4 d.
Jonas SKONSMANAS
INFORMACIJA GINTARO TERAPIJAI
Pagal Europos Komisijos Direktyvą Cas 9000-02-6 Einecs 232-520-0 M 60 iš 2009 m. vasario 4 d.
INCI pavadinimas : Gintaro milteliai
Aprašymas: gintaro milteliai yra fosiliniai sakai, gauti iš pušies medžio Pinus succinifera.
Kosmetinių savybių funkcijų aprašymas (sutrumpinta):
1. Abrazyvinė – nuo visų kūno paviršių mechaniškai pašalina medžiagas, valo dantis ir suteikia jiems blizgesį;
2. Absorbuojanti – gerina kitų medžiagų tirpumą vandenyje ir aliejuose;
3. Prieš pleiskanojimą – tinka kontroliuoti pleiskanų atsiradimą;
4. Antimikrobinė – padeda kontroliuoti mikroorganizmų augimą ant odos;
5. Antioksidantinė – oksidacijos ir apkartimo reakcijų inhibitorius;
6. Antoperspirantas – mažina prakaitavimą;
7. Antiseborėjinis – padeda kontroliuoti seborėjos pasireiškimą;
8. Antistatinis –mažina kūno paviršių statinį elektriškumą;
9. Astringentinis – sutraukia odą;
10. Surišanti – gerina kosmetinių ingredientų sukibimą;
11. Balinanti – šviesina nagus ir odą;
12. Buferinė – stabilizuoja kosmetinių produktų pH;
13. Chelatinė – metalų jonams kosmetikoje suteikia stabilumą;
14. Švarinanti – padeda kūno paviršių palaikyti švarų;
15. Kosmetinis dažas –kosmetikai suteikia spalvą ir odai atspalvį;
16. Denatūruojanti –daugiausia dedama į kosmetiką su etilo alkoholiu; suteikia malonų kvapą ie egzotiškumą;
17. Dezodoruojanti - mažina ar užtrina nepatinkamus kūno kvapus;
18. Emolentinė – minkština ir lygina odą;
19. Emulsifikuojanti –įgalina susilieti netirpiems substancijoms (mažina paviršių įtampą);
20. Palaiko putojimą: apimtį, tekstūrą ir stabilumą;
21. Gelių formavimas: plaukų kondicionavimui;
22. Plaukų dažymas ir fiksavimas;
23. Humektantinės - sulaiko ir išlaiko drėgmę;
24. Hidrotropinės–pagerina blogai vandenyje tirpstančių medžiagų tirpumą;
25. Keratolitinė – eliminuoja negyvas ląsteles nuo stratum corneum;
26. Drėkinamoji –drėkina odą, ją minkština ir lygina;
27. Gerina nagų kosmetinę charakteristiką;
28. Burnos kosmetinei priežiūrai – efektyviai valo, dezodoruoja ir saugo burnos ertmę;
29. Natūralus konservantas – apsaugo kosmetikos produktus nuo mikrobinio gedimo;
30. Kitos: nuriebalina plaukus ir odos paviršių, gaivina odą, palaiko gerą odos būklę, saugo odą nuo išorinio poveikio, sulygina šiurkščias ir gruoblėtas raukšles, padeda palengvinti visos odos ir galvos srities odos diskomfortą, kosmetikos produktų formulėms suteikia stabilumą, lygų pasiskirstymą, odai ir plaukams suteikia gerovės jausmą, saugo odą nuo pragaištingo ultravioletinio spinduliavimo.
Iš oficialiai pripažintų gintaro miltelių ar pudros kosmetinių savybių kiekvienas savo kūno poreikiams gali susikurti reikalingas procedūras:viso kūno ir/ar galvos šveitimą, nuriebalinimą; kojų-rankų(nagų) voneles; sėdimąsias ar visam kūnui vonias, įmaišymas į dantų pastą ar šampūnus, masažai (viso kūno ar refleksoterapinis pėdų-plaštakų), multikompozicijų su kitomis gamtinėmis substancijomis kūrimas kūno priežiūrai ir probleminėms kūno dalims apgaubti.
Visiems, kurie domisi gintaro terapija, vertėtų susipažinti su senaisiais Avicenos receptais ir Renesanso epochos pasiekimais šioje srityje. Įdomūs ir vertingi yra ir patys naujausi rusų mokslininkų gintaro terapijos medicininiai vertinimai: ypač klizmos su gintaro tirpalais.
Lietuvių etnologinė liaudies medicina ir papročiai turėjo gražias tradicijas (kaip ir kai kurių kitų Europos tautų) gintaru apsmilkyti naujagimius (nuo ligų ir blogos akies), aprūkyti naujavedžius sutuoktuvių proga. Gintaras nuo neatmenamų laikų smilksta įvairių tautų ir religijų šventovėse.
Šią informaciją Labdaros vakaro Eugenijai Šimkūnaitei pagerbti proga paruošė Jonas Skonsmanas, (tel. 8-658-94195, el. p-tas[email protected]), 2009 m. kovo 4 d. (“ŽINIJA” ir “ŽOLINČIŲ AKADEMIJA").