PAVASARIO DOVANOS
Blindės"kačiukų" pasta
Kačiukus susmulkinti, sumaišyti su medumi (lygiom dalim) ir imbieru puse dalies ir valgyti kasdien po šaukštelį.
Stiprina imuninę sistemą, skystina kraują, gerina kvėpavimo takų veiklą.
Aviečių ir juodųjų serbentų ūglių arbata
Juodųjų serbentų (1 dalis) ir aviečių (2 dalys) ūglius sukarpyti 2 cm. ilgio pagaliukais ir susmulkinti virtuviniu kombainu, sudžiovinti, sumalti ir persijoti. Miltukus sumaišytus su medumi gerti po šaukštelį, o iš stambesnių dalelių darytis arbatą ir gerti. Tai būtų gera priemonė medžiagų apykaitai gerinti ir hormoninei veiklai stiprinti.
PUTINAS - IMUNITETUI STIPRINTI
Uogas užpilti medumi, palaikyti, kol pasidarys sirupas.
Vartoti esant kosuliui arba profilaktiškai.
PAGALBA ŠIRDŽIAI IR KRAUJOTAKAI
Šaukštas maltų erškėtrožių sėklų,
2 šaukštai maltų džiovintų gudobelės vaisių,
0,5 šaukštelio malto kardemono,
2-3 šaukštai medaus.
Viską gerai sumaišyti. Naudoti po 1 arbatinį šaukštelį 2-3 kartus per dieną.
Puiki pagalba vyresniems žmonėms, turintiems šaltas galūnes, blogą kraujotaką
KRAUJAGYSLES VALANTIS SVOGŪNŲ FERMENTAS
3 ltr nevirinto, kambario temperatūros vandens;
2 stiklinės susmulkintų svogūnų;
1 stiklinė cukraus;
1 arbatinis šaukštelis grietinės.
Viską supilti į stiklinį ar keramikinį indą, pridengti ir rauginti 2 savaites (14) dienų.
Vartoti po pusę-vieną stiklinę per dieną iki 17 val. vieną mėnesį.
DILGĖLIŲ KOKTEILIS
Į stiklinę pasukų įdėti du šaukštus dilgėlių sulčių ir išmaišyti.
SAVIPAGALBA VOVERAITĖMIS
Voveraitėse gausu vitaminų A, B, PP, įvairių amino rūgščių ir mineralinių medžiagų. Taip pat gausu vario, cinko, todėl šiuos grybus galima vadinti viena iš geriausių gamtinių priemonių, stiprinančių akis ir gydančių vištakumą. Karotino voveraitėse yra žymiai daugiau nei kitų rūšių grybuose ir net daržovėse. Be to voveraitėse esančios aktyviosios medžiagos gerina gleivinių būklę ir apsaugo nuo infekcinių ligų. Voveraičių preparatais patariama gydyti kepenų ligas ir hepatitą C. Voveraitės naikina žmogaus organizmo parazitus. Jos žudančiai veikia visų rūšių parazitus, kurie sugeba įsikurti žmogaus organizme. Bet svarbiausia jų savybė - sunaikinti parazitų kiaušinėlius. Nei vienas augalas neturi tokio efektingo poveikio, o va grybai - turi. Svarbu, kad voveraitės padeda iš žarnyno pašalinti žarnyno parazitus.
Voveraičių tinktūra
1 valgomąjį šaukštą džiovintų ir milteliais sutrintų voveraičių užpilti 1 stikline degtinės, kasdien pakratant leisti nusistovėti 10 dienų. Sergantiems kepenų ( ir kepenų ciroze) ar kasos ligomis šios tinktūros patariama išgerti po 1 arbatinį šaukštelį vakarais su puse stiklinės vandens 3-4 mėnesius. Sergantiems hepatitu šios tinktūros po 1 arbatinį šaukštelį gerti ryte ir vakare, o gydytis 4 mėnesius. Valant kepenis šios tinktūros patariama gerti po 2 arbatinius šaukštelius vakare 15 dienų iš eilės.
Voveraitėje yra iš organizmo žarnyno parazitus valančių medžiagų, kurios, deja, pakaitinus suyra. Todėl žarnyno parazitus iš organizmo galima valyti tik tokia voveraičių tinktūra.: 2 valgomuosius šaukštus ar 3 arbatinius džiovintų susmulkintų voveraičių užpilti 150 ml degtinės, palaikyti 2 savaites šaldytuve. Vėliau, jo nenukošus, o tik kasdien pakratant , gerti po 1 arbatinį šaukštelį nakčiai. Pasak specialistų, gydymas grybais yra ilgalaikis. Pirmaisiais 3 gydymosi mėnesiais tik stabdoma liga, o gydytis grybais kartais tenka 3-6 mėnesius ar net ilgiau.
Liaudies medicina teigia, kad voveraitės turi imuninę sistemą stimuliuojančių ir priešvėžinių savybių. Bet didžiausia jų savybė - tai kad jos kovoja su žmogaus organizme gyvenančiais parazitais. Geriausiai jas valgyti žalias po 1-2 per dieną.
Galima pasigaminti vaistą savipagalbai: džiovintas voveraites sumalti kavamale ir tokius miltelius laikyti sausoje ir vėsioje vietoje iki metų.
Labiausiai efektyvus šis vaistas – su vandeniu. Į stiklinę įpilti 100-150 ml kambario temperatūros virinto vandens, įdėti 1 arbatinis šaukštelį voveraičių miltelių ir leisti valandą nusistovėti. Išmaišyti ir iš karto viską išgerti likus 30 min. prieš valgį. Patariama gerti 1-2 kartus per dieną. Kursas 20 dienų.
Liaudies medicinoje voveraitės naudojamos helmintozės gydymui ( helmintozė – tai bendras susirgimas, kurio metu nukenčia kepenys, virškinimo traktas, kasa, nervų sistema, kraujo gamybos organai, imuninė sistema.). Liaudies medicinos žinovai šiai ligai gydyti pataria gydytis spiritine žalių voveraičių tinktūra: 2 valgomuosius šaukštus susmulkintų žalių voveraičių ( arba 3 arbatiniai šaukšteliai su kaupu džiovintų voveraičių miltelių) užpilti 150 g geros degtinės, leisti 2 savaites nusistovėti šaldytuve , o po to nefiltruojant gerti po 1 arbatinį šaukštelį prieš miegą. Sakoma, kad po tokio naudojimo žmogaus organizme nelieka nei askaridžių, nei spalinių, nei plaukagalvių.
Norint įsitikinti kaip veikia voveraitės - išbandykite su savo augintiniais, duodami su maistu voveraičių miltelių. Akivaizdžiai pamatysite kaip jos valo jūsų augintinio organizmą nuo parazitų.
GYSLOČIO SĖKLŲ SVIESTAS
Lydytą sviestą lygiomis dalimis sumaišyti su gysločio sėklomis. Puiki pagalba virškinimo sistemai.
CHALVA „SMALIŽIUS“
Saulėgrąžų ir dilgėlių sėklas po lygiai sumalti kavamale, įdėti medaus (pagal skonį) ir sumaišyti. Tinka organizmui stiprinti.
EGLĖS SAKŲ "TABLETĖS"
Egles sakus sumaišyti lygiomis dalimis su medumi ir čiulpti po mažą žirniuką esant burnos uždegimui.
KRIENŲ ŠAMPANAS
Į 1,5 litro gazuoto mineralinio vandens įdėti 100 g tarkuoto krieno ir padėti 7 dienoms šaltai. Po to nukošti, įpilti 100 g spanguolių sulčių ir medaus, suplakti. Sibiriečių receptas, gerinantis virškinimą. Gerti po valgio.
KRIENAS - SVEIKATOS STIPRINTOJAS
Sumaišyti 200 g tarkuotos krieno šaknies, maltą citriną, 3 šaukštus medaus, dėti 1-2 šaukštelius į šiltą vandenį ir gerti kaip arbatą, jeigu dar skonio norisi, tada įberti truputį cinamono.
PUŠŲ SPYGLIŲ GĖRIMAS SU SPANGUOLĖM
Šaukštą maltų pušies spyglių užpilti stikline kambario temperatūros vandeniu arbatinis šaukštelis citrinos sulčių ir palaikyti šaltai 2 paras. Po to nukošti, įpilti šaukštą spanguolių sulčių ir šaukštelį medaus. Skanu ir sveika.
DŽIOVINTI KRIENAI
Turi baktericidinių savybių. Džiovintos krieno šaknies gabaliuką čiulpti esant anginai, virusiniam burnos susirgimui, žarnyno atonijai, padeda virškinimui, tinka paradontozės profilaktikai.
PUŠŲ SPYGLIŲ HIDROLATAS
Smulkintų pušų spyglių destiliuotas vanduo (hidrolatas) tinka orui gaivinti, odai drėkinti, esant virusui purkšti burnos ertmę.
Taip pat sausį, pušies mėnesį, rekomenduojame gerti pušies spyglių arbatą arba vartoti pušies spyglių sirupą.
KADAGIŲ SIRUPAS
Kadugių-svarainių (citrinų) sirupas
stiklinė maltų kadugių spyglių
4 stiklinės verdančio vandens.
Užpilame spyglius vandeniu ir paliekame vienai parai. Nukošiame. Į nukoštą vandenį įdedame tiek stiklinių rudo cukraus, kiek liko vandens. Kaitinti ant labai silpnos ugnies atidengtame puode apie tris valandas, kol pasidarys sirupas. Į gautą kiekį įpilti lygiom dalim svarainių sirupo (jei neturite svarainių, tada imkite citrinų sirupą). Puikiausia pagalba organizmui stiprinti, gardinant patiekalus, ruošiant gėrimus.
SVEIKASKONIS
1dalis spanguolių,
2 dalys razinų (geriau didelių ir tamsių),2 dalys slyvų,
1dalis pamirkytų ir nuvalytų migdolų riešutų,
kadugio spyglių sirupas,
svarainių sirupas,
pienių žiedų sirupas,
truputis trintų erškėtrožių su medumi.
Viską sumaišyti (jeigu sirupų neturite, įdėkite pagal skonį medaus), jei nemėgstate saldžiai, gal ir nereikės saldinti. Sirupo dedame irgi pagal skonį nuo 1 iki kelių šaukštų. Laikyti šaldytuve. Naudoti po šaukštą ryte ir pavakare prieš valgį.
LIAUDIES RECEPTAS ŠALTAJAM SEZONUI
1 dalis tarkuotų krienų šaknų,
1dalis spanguolių trintų,
4 dalys medaus
Medų suminkštinti ir sumaišyti su trintomis spanguolėmis ir tarkuotais krienais. Vartoti po arb. šaukštelį 2 kartus per dieną. Jeigu jautrus skrandis, praėjus valandai po valgio, o jei ne - tai prieš valgį. Geros ir stiprios sveikatos.
SVARAINIŲ SĖKLOS
Svarainių sėklų nuoviras
10 g (2 arbatinius šaukštelius) svarainių sėklų užpilti 1 stikline karšto vandens. 20 min. kaitinti (nevirinti, geriau vandens vonelėje), po to 10 min. palikti ir nukošti. Gerti 3 kartus po 70 g prieš valgį įsisenėjusiam kosuliui (tracheitui, brochitui) gydyti. Esant anginai - skalauti gerklę, esant odos dedervinei - dėti kompresus. Negalima sėklų smulkinti, nes joje yra nuodinga medžiaga - glikozidas amigdalinas.
Sausas svarainių sėklas palaikyti po liežuviu prieš paskaitą ar prieš ilgą kalbėjimą, kad nedžiūtų gerklė.
Norint išgauti gleivingą antpilą reikia stikline šilto vandens užpiltas ir sandariai uždarytas inde svarainių sėklas (2 arbatinius šakštelius) paplakant palaikyti dvi tris dienas. Tinka odai, akims plauti, gerklei praskalauti.
ŠALTALANKIŲ ALIEJUS
Šaltalankių išspaudas užpilti alyvuogių aliejumi ir palaikyti tamsioje vietoje 3-4 savaites ir išspausti aliejų.
Nuostabi pagalba esant gleivinės uždegimui, opaligei, nudegimams.
PUTINO MEDAUS SIRUPAS
Sudėti putino uogas per pusę su medumi ir laikyti, kol ištirps ir vartoti nuo kosulio.
ALIEJUS "PUŠELĖ"
Pušies spyglius susmulkinti, užpilti aliejumi ir laikyti 10-14 dienų šiltoje, nuo tiesioginių saulės spindulių apsaugotoje vietoje, vis supurtant. Po to nukošti. Turėsite puikų "kremą' odos priežiūrai ir masažui.
DILGĖLIŲ SĖKLOS
Dilgėlių sėklų milteliai su medumi
Surinktas sėklas padžiovinti, o po to sumalti su kavos malūnėliu. Šaukštelis maltų sėklų su medaus šaukštu sumaišyti. Dienoje vieną kartą. Stiprina imuninę sistemą. Padeda atgauti jėgas išsekusiems. Galima vietoje medaus sutrinti su bananu. Skanu ir naudinga. Dabar pats laikas
Autorinių multikompozicinių vaško-sakų liejinių-tepalų VYDŪNO KVARTETO linija “Pasidaryk sau pats”.
Skirta Klaipėdos universiteto Sveikatos mokslų fakulteto mokslinės konferencijos “Į sveiką gyvenseną Vydūno keliu” 2008 m. kovo 21 d. dalyviams)
1. “PIPIRINĖ-RIDIKINĖ SLAUGĖ” – tepalas raudonas nuo aitriosios paprikos, aštrus nuo juodojo ridiko ir uodeguotosios paukštpienės; Savybės: kaitinantis, atitraukiantis, švarinantis, energizuojantis. Geriausiai tiks Dvyniams, Liūtui, Svarstyklėms, Šauliui, Ožiaragiui, Vandeniui ir Žuvims. Aštrus kaitinantis poveikis pagal prigimtį nepriimtinas Avinui ir Jaučiui, jo stengsis išvengti Vėžys, Skorpionas ir Mergelė.
2. “JUODOJI ŠUNGITO KAUKĖ” – tepalas juodas nuo polimineralo šungito (silicio dioksidas ir fulerinė anglis); Savybės: minkštinantis, vėsinantis, priešuždegiminis, adsorbuojantis, sugeriantis, ryškiai rezorbuojantis. Geriausiai tiks Avinui, Šauliui, Jaučiui, Dvyniams, Svarstyklėms, Vandeniui, Vėžiui, Skorpionui ir Žuvims. Minkštumo ir vėsumo savybių nepageidauja Liūtas, Mergelė, Ožiaragis.
3. “MALACHITINIO GINTARO PAGUODA” – tepalas žalsvas nuo MALACHITO-VARIO elemento komplekso, kurio spalva permuša gintarinės pudros (ištirpinta 10 proc., kaip ir Nr. 4); Savybės: raminantis, maitinantis, tonizuojantis, skatinantis rezorbciją, skaidrinantis, lengvinantis, palaikantis, tirštai drėkinantis. Geriausiai tiks VISIEMS ZODIAKO ŽENKLAMS, išskyrus tik SKORPIONĄ. Jam nepatiks gintaro ir malachitinio vario elemeno sąjunga. Skorpiono prigimtis priešinsis skaidrioms ir lengvoms nuotaikoms, ateinančioms iš kalnynų ir nuo jūros, tirštai drėgmei, kurios laukia visos ląstelės nuo dehidratacijos gelbėtis.
4. “GINTARINĖ DEBESYLO GLAMONĖ” – tepalas gelsvas nuo gintaro (pudros 10 proc.) ir debesylo žiedų; Savybės: harmonizuojantis, atpalaiduojantis, švarinantis-rezorbuojantis, stangrinantis, vėsinantis, atveriantis, švelniai drėkinantis. Gintarą priima visi ZODIAKO ženklai, išskyrus ŠAULĮ, arba TIK tą ŠAULĮ, kuris šaltas ar atvėsęs, jau nelinkęs ar nesugebantis atsiverti gintarinėms glamonėms.
Astrologiniai atitikmenys nustatyti biolokacijos būdu ir į Zodiako ženklus orientuotiems tepalų vartotojams savo probleminio kūno poreikiams padės pasirinkti tinkamiausią produktą ir jų suderinimo variantą.
“Vydūno kvartetas” – visas kompleksas specifinių tik išorinėms aplikacijoms skirtų bioaktyvių vaško liejinių, kurių suderintas vartojimas beveik universaliai gali patenkinti pačius įvairiausius probleminio kūno priežiūros poreikius:
- ūmių kaulų-raumenų sistemos sutrikimų atvejais (artritai, lumbago, radikulitai) – 1, 2, 3;
- lėtinių kaulų-raumenų sistemos negalių atvejais (artrozės, pooperacinės būsenos) -2, 3, 4
- osteoporozės, osteochondrozės sindromai - 1, 2, 3, 4;
- kaulinio audinio ir sąnarių kremzlių regeneracija, raumenų mityba - 1, 2, 3, 4;
- aiškiems uždegiminiams procesams slopinti (artritai, tromboflebitai) - 2, 3;
- dantenoms (gingivitai, opos); šalčio alergija – veidui; bigės pritrynimai; - 2, 4;
- išorinėms gleivinėms (išangės venų mazgai-hemorojus); nosies – sloga; - 2, 3, 4;
- skydliaukės-prieskydinės liaukos priežiūrai - 2, 3, 4;
- odos detoksikavimo-limfos valomiesiems masažams ir limfos apytakai skatinti - 2, 3, 4;
- trofinės opos - 1, 2, 3, 4;
- šilumos balansui tarp kūno dalių atkurti (Reino liga, pėdų-plaštakų šaltumas) - 1;
- odos problemoms ir sindromams (žvynelinė, egzemos, neurodermitai) - 2, 3, 4;
- baltmė (vitiligo) - 3;
- grožio kaukėms veidui; pūslelinė – lūpoms; - 2, 3, 4;
- plaukų svogūnėliams sustiprinti (vaško tepalų “kepurių” technika) - 3, 4;
- gyvina kraujotaką (atpalaiduoja arterijų raumeninį sluoksnį, išplečia spindį) - 1, 3, 4;
- stiprina kraujagyslių sieneles ir venų vožtuvus, paskatindamas veninio kraujo cirkuliaciją - 2, 3, 4.
FITOKOMPOZICIJA: - didžioji ugniažolė, imbieras, dedešvos, taukė, didžiažiedė tūbė - 1;
- vaistinė taukė, vaistinė dirvuolė, kelminis papartis - 2;
- kvapioji kalizija, dedešvos, didžioji ugniažolė, taukė - 3;
- didysis dabesylas, vaistinė taukė, didžioji ugniažolė, dedešvos - 4.
Aplikacijų būdai pagal individualius poreikius: sutepimai, įtrynimai, įmasažavimai rankomis ir vakuumine taure, kompresai (1-2 val. ), sąnarių-stuburo “kaukės” su folija (1-2-4-6 val.), aplikacijos pirtyje su įvanojimais vanta, kaitinančios-rezorbuojančios aplikacijos prieš židinį, po infraraudonąja lempa.
ATSARGUMAS : pradžioje pasidaryti jautrumo testą, įtrinant į riešo vidinę pusę truputį tepaliuko. Jei neparausta su išbėrimais – individas priima. Žinantieji savo alergiškumą augalams ir vaškui – būkite atsargūs.
TINKAMUMO TRUKMĖ: 2 metai, laikant sausoje vėsioje vietoje.
IŠFASAVIMAS: stikliniuose indeliuose po 75 g, moliniuose – po 50, 75 ir 150 g.
Šie receptai yra intelektinė “ŽOLINČIŲ AKADEMIJOS” nuosavybė, be klubo sutikimo draudžiama idėją ir receptus kopijuoti ar imituoti.
Tel. numeriai atsiliepimams apie produktus, receptus, pageidavimams ir kontaktams:
Klubo prezidentė Danutė Kunčienė - 8-615-72600;
Autorius Jonas Skonsmanas – 8-658-94195.
VIDINĖS AUSIES IR PUSIAUSVYROS SUTRIKIMŲ ŠALINIMAS VAŠKO RAGELIŲ PAGALBA
Kaip veikia vaško rageliai arba žvakylai?
Gydomieji žvakylų veiksniai susideda iš dvigubo veikimo:
1) degančio tuščiavidurio žvakylo viduje susidaro nežymus spaudimas, kaip kamino ar dūmtraukio viduje, kuriame vibruoja besisukantis oro stulpas. Jis švelniai masažuoja ausies būgnelį ir paskatina sekreciją frontaliniame (kaktos) ir paranazaliniuose (prienosiniuose) sinusuose (ančiuose). Tai betarpiškai ir skubiai subalansuoja spaudimą ausyse. “Ugnies ausyje” vartotojai (globalios informacijos terminas) pažymi, kad jaučia galvoje ir ausyse raminantį palengvėjimą.
2) Lokaliai aplikuota šiluma stimuliuoja vaskuliarizaciją, sustiprina imuninę sistemą ir pagreitina limfos tekėjimą. Tuo pačiu ausyje yra stimuliuojami svarbūs akupunktūriniai taškai ir refleksinės zonos.
Kokiems tikslams tinka ausų žvakylai?
Tai puiki raminamoji pagalba šiais atvejais:
- sinusitai;
- galvos skausmai;
- trišakio nervo skausmai;
- ausų skausmai;
- nervuotumas;
- išorinės ausies uždegimai (otitai);
- Tropinė ausis (plaukikų ausų uždegimai-užsikimšimai);
- Tinnitus – triukšmas, ūžesiai, skambesiai ausyse;
- su stresu susiję simptomai;
- būtinumas subalansuoti spaudimą ausyse.
Iš ko susideda gydomasis poveikis?
- raminamasis;
- galvos srities ir ypač ausų atpalaidavimas nuo spaudimo ir skausmo;
- nosies išvalymas ir kvėpavimo nosimi pagerinimas, dėl ko pasitaiso ir kvapų jutimas,
ypač tais atvejais, kai nosis buvo “užgulta”;
- puikūs bendros relaksacijos pojūčiai, gilaus saugumo jausmo atsiradimas, dažnai susikurianti palaiminga būsena.
Pagal http://www.globalherbalsupplies.com/
Dėl konsultacijų kreiptis į dr. Joną Skonsmaną tel. 8-658-94195.
PRODUKTAI IŠ PUŠIES
Gintarinės pušelės tepalas
Pušies spyglių stiprybės gėrimas
1
4 stiklinės maltų žiemos spyglių;
700 šalto vandens;
1 šaukštelis citrinos sulčių.
Užpilti spyglius šaltu vandeniu, supilti citrinos sultis. Laikyti 3 dienas tamsioje vietoje. Po to perkošti. Gerti po 100 gramų 3 kartus dienoje.
2
2 šaukštai maltų, žiemos metu skintų pušų spyglių;
250 šilto vandens.
Užpilti spyglius šiltu vandeniu. Palaikyti 2-3 valandas tamsoje. Perkošti. Po 15 ml kas 2-3 valandas išgerti. Naudoti anemijos gydymui.
3
5 šaukštai maltų žiemos pušies spyglių;
500 gr vandens.
Virti 10 minučių ant lėtos ugnies. Palikti pastovėti 8-10 valandų. Nukošti. Gauta skystį išgerti per dieną dalimis. Valo organizmą. Ypatingai reikėtų panaudoti žmonėms, gavusiems radiacijos.
Voniai
3stiklinės maltų spyglių;
10 litrų vandens.
5 minutes virti. Vonia veikia raminančiai. Gydo nušalimus, sąnarių ligas, reumatą.
Norint nudažyti audinį gelsvai ruda spalva - tiks pušų spygliai. Mūsų senoliai gražiai nudažydavo audinius, gal ir mes pabandykime. Sėkmės jums.
Didžiojo debesylo (Inula helenium) aliejus.
Debesylas pasižymi uždegimą slopinančiomis savybėmis, skatina medžiagų apykaitą, egzemos gydymui, odos bėrimams, stiprina dantenas, tinka diabetu sergantiems žmonėms odai gydyti, gerina skrandžio opų gyjimą, skatina žaizdų gyjimą, laisvinamieji vaistai, šlapimo skyrimąsi, slopina pykinimą.
Lietuvišką šios augalų genties pavadinimą tikriausiai sukūrė arba bent jau užrašė J. A. Pabrėža, tik jis buvo moteriškosios giminės - debesyla. Nors pats augalo vardas skamba gana lietuviškai, jis tikriausiai kilęs iš pakeisto rusiško pavadinimo - devjasil. Rusiškas debesylo genties pavadinimas, pasak kai kurių literatūros šaltinių, paimtas iš liaudies ir susijęs su augalų gydomosiomis savybėmis - vaistas nuo devynių ligų.
Negalima naudoti nėščioms.
Debesylo šaknį smulkiai supjaustyti ir užpilti aliejumi. Truputį pakaitinti. Palikti parai ar dviem pastovėti. Nukošti. Turėsime nuostabų gydomąjį aliejų, ypatingai dantenų priežiūrai, ar kitoms problemoms šalinti. Literatūroje esama nuorodų, kad pakrantiniai debesylai gali būti vartojami ryklėsvėžiui gydyti.
“Stuburas ir nugaros raumenys: anatominis sveikumas ir holistinė sveikata”.
Ką gali patarti “Žolinčių akademija” asmenybėms ar asmenims, kurie įprastais tradiciniais būdais gydosi stuburo negalias (turi stuburo osteochondrozės ar diskozių diagnozes), gydosi jau ilgai ir nėra patenkinti rezultatais? “Žolinčių akademija” pritaria prof. Anatolijaus Sitel ir daktarų F. Batmanghelidj’o, Bubnovskij, Nikolaičiuk koncepcijoms apie asmenybės optimalų holistinės sveikatos palaikymą, kai nėra visokeriopų galimybių atkurti anatominį stuburo sveikumą – rūpintis stuburo ir nugaros raumenų relaksacija, jų energetine mityba, raumenų išemijos sumažinimu, raumenų korseto sustiprinimu. Kaip visa tai pasiekti probleminio kūno priežiūros ir sveikatos stiprinimo būdais? Visa tai labai individualu ir aptarti asmeninius sveikatinimosi planus įmanoma tik stovykloje (2-3 dienos). Tam “Žolinčių akademija” skelbia STUBURO SVEIKATOS programą, kuriai realizuoti balandžio mėn. kaimo turizmo sodyboje rengiama stovykla “Žolinė vaško pirtis”. Holistinės medicinos požiūriu stuburo sveikumo sutrikimų energetinės priežastys dažnai prasideda nuo pėdų bėdų. Todėl numatoma pagalbinė tema ir praktinės procedūros apie pėdų sveikatą:
“Ar didelės bėdos, kai šaltos, nelanksčios pėdos?”
Suinteresuotus verslininkus (kaimo turizmo sodybų savininkus) prašome siūlyti vietą ir sąlygas tokiai stovyklai surengti. Probleminio stuburo savininkus, norinčius pasistiprinti žolinėje vaško pirtyje ir pasiruošusius priimti netradicines procedūras, prašome registruotis svetainėje. Jums pageidaujant, bus išsiųstas trumpas stovyklos metodų aprašymas.
Vaško ragelio liepsnos vakuuminės-švitinamosios akupunktūros procedūra
Tepalai,kuriuos pasigaminame patys
Natūropatinės savipagalbos būdas šeimoje probleminėms kūno dalims, priklausančioms atramos-judėjimo sistemai, energiškai ir struktūriškai pataisyti:
“VAKUUMINIS PASIMASAŽAVIMAS TAURĖMIS SU MULTIFITOMINERALINĖMIS VAŠKO SUBSTANCIJOMIS
1. Vakuuminės taurės gali būti: a)standartinės-gamyklinės iš elastingo plastiko ir b)autorinės, pasidarytos iš stiklo korpuso su antgaliu balionėliui prijungti.
Standartinės elastinės taurės mėgiamos profesionalių masažo meistrų ir vis dažniau randa pritaikymą šeimose. Jos nedūžta, bet ilgainiui praranda elastingumą, jei sterilizuojama virinant. Jų kontaktinio skritulio diametras didokas - virš 40 mm, kas leidžia iš karto aprėpti nemažą nugaros odos plotą, jame varinėjant “įsiurbtą poodinių audinių kalnelį”. Nebūtų teisinga tvirtinti, kad ši taurė pritaikyta vien tik nugarai ar vien tik stiprioms masažo meistro rankoms. Elastinei taurei atšokus nuo nugaros, vakuumas sudaromas ją spaudant. Toks spaudymas tampa varginantis silpnoms probleminio kūno savininko rankoms, jei jam pačiam be pagalbos tenka pasimasažuoti.
Autorinės stiklo taurės yra labiau pritaikytos individualioms kūno reikmėms ir turi vienos didesnį, o kitos mažesnį prisitraukimo paviršių. Siauresnio diametro taurės geriau tinka silpnesniems ir jautresnę odą turintiems asmenims. Guminis balionėlis leidžia greit ir lengvai sudaryti reikiamą vakuumą, efektyviai jį kontroliuoti. Siauresnės vakuuminės taurės su guminiu balionėliu geriau tiks ne tik pėdai, Achilo sausgyslei ar delnui pasimasažuoti, bet ir sunkiau prieinamoms kūno vietoms (pvz., tarpvietė, stuburgalis), kurias masažuoti pataria Rytų medicina (Mantak Chia, 2003)
Tikimės, kad ši informacija Jums padės pasirinkti. Idealu po ranka turėti ir standartinę plastikinę ir stiklinę autorinę taures. Beje, stiklinę patikimai galima sterilizuoti virinant, kas užtikrina higienos reikalavimus.
2. Multifitomineralinės vaško kompozicijos, į kurių sudėtį įeina gintaras, malachitas ar šungitas, yra gamtinės, sinergiškai kryptingai medžiagų apykaitą harmonizuojančios medžiagos, kurių dermė susilieja į žaliąjį produktą, daug kam tinkantį kūnui prižiūrėti, sutepti, suaktyvinti natūraliuosius gydomuosius (savireguliacijos) procesus. “Žolinčių akademija” kasmet patobulina šių kompozicijų receptūras ir Pažaislio vienuolyno sodelyje prie židinio pademonstruoja pasigaminimo technologiją. Pagamintą produktą visada dar galima modifikuoti pagal asmeninius pomėgius, pridedant trokštamo eterinio aliejaus, medaus, pikio, avokado vaisiaus minkštimo ar vaistinio augalo sulčių. Kompozicijų liejiniai kūno priežiūros praktikoje gali būti suderinti su kitomis gamtinėmis medžiagomis ar farmaciniais produktais: ozokeritu, dimeksidu, malovitu ir pan.
Multikompoziciniai vaško liejiniai, kaip prie kūno odos savaime limpanti ir plastiška medžiaga, efektyviai padeda sudaryti glaudų ir paslankų paviršių kontaktą – vakuumo stabilumą. Šių vaško liejinių fitosubstancijų bioaktyvumas priklauso nuo augalų vegetacijos ir sezoniškumo, nes imama tik šviežia žaliava. Multikompozicinis paruošimo principas garantuoja sinergetinį efektą.
3. Vakuuminis masažas su taurėmis turi dvi slėgio jėgos veikimo kryptis: paviršinę-linijinę irvertikalią-giluminę. Važinėjant vakuumine taure kūno paviršiumi (pagal individualų masažo judesių planą), kartu pasireiškia abiejų krypčių veikimas. Atskiruose taškuose (Achilo sausgyslės zona, tarpvietė, raktikaulio sritis) vakuuminė taurė gali prisisiurbti ir likti nejudinama. Tada jos veikimas bus tik vertikalios krypties, nukreiptos į giliuosius audinius. Tokia krypčių kombinacija leidžia išradingai pritaikyti vakuumines taures patiems įvairiausiems probleminio kūno priežiūros poreikiams.
4. Saugaus masažo su vakuuminėmis taurėmis reikalavimai. Tiek profilaktinio masažo tikslais, tiek turint įvairių problemų, pagrindinis reikalavimas yra “važinėti” taurėmis pagal venines kraujotakos kryptį – pradedant nuo pėdų ir kylant galūnėmis aukštyn per sėdmenis ir nugarą link pečių juostos. Tai apsaugo venų vožtuvus nuo traumų. Veninės kraujotakos kryptis sutampa su limfotakos, todėl toks principas užtikrina limfos drenažą ir audinių detoksikacijos efektą.
Imantis atsakomybės už savarankišką masažą, protinga pasitarti su šeimos gydytoju, reabilitologu, kineziterapeutu ar bent masažo meistru. Visais atvejais vakuuminis masažas bus rizikingas dėl trombozės, jei problemas sudaro tromboflebitai ar padidintas kraujo krešamumas. Rizikinga masažuoti patį stuburą per vidurinę kūno liniją, nežinant jo sveikumo ir situacijos dėl išvaržų, o taip pat ir onkologinių įtarimų. Kontraindikacijas masažui sudarys odos ligos, miegantys apgamai, kraujosruvos, išryškėjusių kraujagyslių tinklas ir kt.
Nesaugu ir neatsargu vakuumines taures statyti ant skaudamų vietų ar per jas “pervažinėti”. Aplinkinių audinių sužadinimas, jų kraujotakos pagyvinimas reflektoriškai persiduoda artimiausiems probleminiams taškams ir šias vietas nuramina, atpalaiduoja. Tada probleminiam židiniui susidaro palankus momentas pačiam savimi pasirūpinti.
Vakuuminei taurei judėti trukdo plaukuotumas, todėl tenka pagalvoti apie depiliacijos reikalingumą ar tikslingumą.
5. Vakuuminio masažo natūroterapinės galimybės. Jos labai priklauso nuo to, kokius tikslus sau kelia asmenybė, kokia motyvacija ją veda į sveikos gyvensenos ir natūralios kūno priežiūros (su endokosmetikos elementais) kelią, kiek ji pasirengusi ir sugeba savo reikmėms pritaikyti Rytų medicinos ir įprastinės kineziterapijos rekomendacijas.
“Važinėti” vakuuminėmis taurėmis ilgais nuotoliais galima pagal Rytų medicinos energetiniųmeridianų linijas, sustojant vienai-kitai minutei žinomuose bioaktyviuose taškuose. Tam reikalinga susidarytirefleksoterapinį planą, procedūras apskaityti, užsirašant jų trukmę, metodinius aspektus, savijautos kaitą. Tai labai svarbu asmeninei praktikai, nes ateityje leis pamatyti, kokie būdai geriau veikė, kas labiau tiko.
“Važinėjimas” taure gali būti tik lokalinis, aptarnaujant vieną probleminę kūno dalį, pavyzdžiui, kokį sąnarį, aplink kurį siekiame pagerinti kraujotaką, suaktyvinti skysčių cirkuliaciją. Tada pasirinksime “važinėjimo” kryptis spinduliais ir spiralėmis, leisime taškuose taurei ramiai pastovėti ir veikti vertikaliaiį gilumą.
6. Vakuuminis masažas ir natūropatinės savipagalbos procedūros. Vakuuminis ar kitoks pasimasažavimas gali būti kaitaliojamas su vonių procedūromis (žolių, mineralinėmis - kalcio jonų, jūros druskų, silicio); įvairiais kompresais ir kūno dalių “kaukėmis”, pasivanojimais vantomis pirtyje. Svarbu nesureikšminti vakuuminio masažo galimybių ir neužmiršti sveikos mitybos prioritetų, gydomųjų geriamojo vandens galių (pagal dr. F. Batmanghelidj’ą) ir vandens procedūrų kūnui gaivinti.
7. Ši informacija skirta Jums padėti rūpinantis savo kūno priežiūra ir sveikata, bet žinokite, kad už jos kūrybingą ir racionalų taikymą esate atsakingas Jūs pats.
Masažas su vakuumine taure ir multikompoziciniu vaško-sakų liejiniu